Mimořádné opatření

V souvislostem s prevencí šíření viru COVID-19 přijímáme následující opatření. Dbejte na jejich zavedení a přísném dodržování. Platné jsou od 11.03.2020.

U ambulantní služby: Centrum psychosociální služby se omezuje, do odvolání, kapacita služby na 10 klientů v jediném okamžiku. Do centra mohou být vpuštěni jen klienti zcela zdraví. Klienti s rýmou, kašlem či jakýmkoli jiným podezřením na nemoc nebudou do služby vpuštěni. Tato služba jim s odvoláním na opatření bude odepřena. Pracovníci nemají povinnost zjišťovat druh onemocnění.  Služba bude pro skupinu klientů zajištěna vždy jen na dvě hodiny po dobu trvání aktivity a spolu s ní spojeného času přípravy a odchodu (uvaření kávy, kouření na kuřárně…). Na aktivity je vhodné se objednávat aby nedocházelo k tomu, že bude klient odmítnut, jelikož byla překročena kapacita služby 10 klientů.  Po uběhnutí dvou hodin musí službu opustit. Následně bude služba poskytnuta nové potenciální skupině klientů, opět do max. počtu deset osob.

U služeb terénní služby: Psychosociální terénní tým je do odvolání zákaz návštěv v domácím prostředí klientů. Doprovody klientů do zdravotnických zařízení jsou také zakázány.

Individuální intervence zůstává zatím beze změn.

Až do odvolání nebudeme do našich sociálních služeb nabírat nové klienty.

Změny v programu: bohužel kvůli uzavření veřejných, kulturních i sportovních organizací dojde i ke změnám v programu Centra na měsíc březen. Určitě až do dovolání není možné navštívit plavecký bazén, bowling, muzeum, galerie, kavárny…

Dbejte prosím všichni zvýšenou pozornost opakované denní hygieně.

Zároveň upozorňuji, že vyhlášená opatření se mohou dále zpřísnit.

 

Mgr. Kristýna Jurášová

Ředitelka sociálních služeb

Společnost Mana, o.p.s.

Dolní náměstí 51/15
Olomouc 779 00
IČ: 26660571

+420 608 025 699
jurasova@manaol.cz

© Všechna práva vyhrazena | administrace | Sociální služby Společnosti Mana o.p.s. jsou financovány z těchto zdrojů:
Olkr
Olomouc
Esf2
Mspv